Тема “Україна за денікінського режиму”


Записати в конспект тему, план уроку і підкреслене в даній темі


    1. Денікінський режим в Україні. Білий терор.

Основні засади політики Денікіна: єдина і неподільна Росія; боротьба з більшовизмом до переможного кінця; наведення порядку і запровадження тимчасової військової диктатури; введення смертної кари за участь в бунтах, більшовицьких організаціях та за дезертирство в армії.

Закон про землю передбачав обмеження поміщицького землеволодіння 400 десятинами і придбання селянами землі за викуп в розмірі до 45 десятин на сімю.

За законом про врожай 1919 р. , третину зібраного хліба селяни мусили віддавати поміщикам і орендарям, а на потребу армії віддавати 5 пудів зерна з кожної десятини землі. На підприємствах запроваджувався 11 – 12 годинний робочий день.. На території України було створено 3 області – Харківську, Київську та Новоросійську, які очолювали генерал – губернатори з необмеженими повноваженнями.

Велася боротьба з будь – якими проявами українського національного життя. В навчальних закладах заборонялося викладання українською мовою, вивчення історії та географії України, знищувалися зображення Т. Шевченка, вводилася цензура.

Восени в Україні діяли сотні партизанських загонів різного політичного спрямування. Широкого масштабу набула партизанська боротьба на Полтавщині, Херсонщині. Утворювалися селянські республіки – Баштанська, Висунська.


  1. Розгром Денікіна та відновлення радянської влади.

Денікін розраховував на підтримку Антанти , Фінляндії, Польщі та білогвардійців. Але його незгода визнати незалежність Фінляндію відштовхнула армію К. Маннергейма. Ю. Пілсудського не задовольняли кордони майбутньої Польщі з Росією і він відмовив А. Денікіну у допомозі. Сили білого генерала М. Юденича були незначними. Підтримка Антанти була недостатньою. У жовтні 1919 денікінці зазнали поразки під Кромами, Воронежем, ст. Касторна. Генерала Шкуро Денікін перекинув проти Махна.

Радянські війська 6 листопада оволоділи Черніговом, 16 –увійшли в Київ, 12 грудня – у Харків.

Денікінці відступили на Ростов і Крим де їх очолив барон Врангель


Дайте відповіді на питання

1. Коли Денікін почав наступ на Україну?

2. Назвіть основні заходи його політики.

3. Чому трудящі маси не підтримали Денікіна?

  1. Чому Денікін не знайшов спільної мови з Фінляндією і Польщею?

  2. Хто очолив білогвардійців після А. Денікіна?


Домащнє завдання

Опрацювати відповідний параграф підручника §15 пункт 3

                                                                    підручник

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

4 кухар;пекар 04. 06. історія України тести

21 кух 30. 03.

21 кух Історія Україна Контрольна робота 27. 03.