Тема «Україна після 2014 р.»


Записати в конспект тему, план уроку і підкреслене в даній темі


  1. Соціально — економічний розвиток

Наприкінці лютого 2014 р. Україна опинилася віч-на-віч з низкою загроз, критичних для самого існування її як держави. Перед новою владою постав комплекс проблем: зменшити суспільну напруженість, оновити органи влади, протидіяти сепаратизму та зовнішній агресії, боротися з економічною кризою, яка загострилася в умовах політичної нестабільності й фактичного розграбування країни.

2015 р. керівництво держави спробувало зупинити поглиблення економічної кризи: було підвищено ціни на енергоносії та на комунальні послуги лібералізація цін спричинила інфляцію та трикратну девальвацію національної валюти. Було втрачено економічний потенціал: Криму – повністю, Донецької області – на 60% ,

Луганської – на 70 %. Виникла нова соціальна група населення: внутрішньо переміщені особи. Ключовою проблемою для переселенців була відсутність житла та фінансів.

Необхідність зменшити витрати газу та інших енергоносіїв спонукала владу шукати альтернативні програми із задоволення попиту населення на цю продукцію при збереженні підвищеної ціни на неї. Для малозабезпеченого населення виходом мала стати програма виплати субсидій, яка дозволяла певною мірою заощаджувати сімейний бюджет. Іншим напрямом дій стала програма енергозбереження та освоєння нових видів енергії.

У країні розпочалася реформа децентралізації, яка дозволила певною мірою перерозподілити кошти з місцевих бюджетів на потреби громад.



  1. Євроінтеграційний поступ України

Угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом було підписано в 2014 р. у два етапи. Під час першого етапу (21 березня) підписано політичну частину Угоди. На другому етапі (27 червня) підписали економічну частину Угоди.

Україна стала однією з п’яти країн – найбільших експортерів сільськогосподарської продукції до ЄС (листопад 2017 р. – жовтень 2018 р.). Поки що Україна експортувала переважно сировину (зокрема, аграрну), але Угода створила можливості й для експорту переробленої продукції. На цей вид товарів мита повністю знято, а на сировину знято лише частково (у межах квот). Передбачається, що Угода сприятиме перетворенню України на розвинену європейську державу, і наша країна не залишиться «сировинним придатком» Європи. Україна врешті - решт стала частиною єдиного ринку ЄС, принаймні на рівні товарів і послуг. Українські підприємства отримали змогу поступово здобувати в Європі більше партнерів, клієнтів тощо.


  1. Режим безвізового в'їзду в країни ЄС для громадян України

Безвізовий режим між Україною та Європейським Союзом – це статус, що дозволяє громадянам України вільно перетинати міждержавні кордони країн Європейського Союзу без попереднього звернення до посольства для отримання дозволу.

11 травня 2017 р. у Страсбурзі Рада міністрів Євросоюзу урочисто підписала документ про скасування візового режиму між Україною та Євросоюзом. Рішення про безвізовий режим між Україною та ЄС опубліковано в Офіційному журналі Євросоюзу.


Дайте відповіді на питання

  1. Коли був скасований візовий режим між Україною та Євросоюзом?

  2. Охарактеризуйте соціально — економічний розвиток України після 2014 р.

  3. Яким був Євроінтеграційний поступ України і чи підтримуєте ви цей курс нашої країни?


Домашнє завдання

Опрацювати відповідний матеріал підручника § 40

    виконайте тестові завдання

підручник

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

4 кухар;пекар 04. 06. історія України тести

21 кух 30. 03.

21 кух Історія Україна Контрольна робота 27. 03.